Francis Hallé is op 31 december jongstleden overleden
Francis Hallé is op 31 december jongstleden overleden, hij werd 87 jaar.
Plantentuin Meise wil hulde brengen aan deze uitzonderlijke Franse botanicus, een gepassioneerd humanist en onvermoeibare doorgever van verwondering.
Francis Hallé werkte mee aan verschillende educatieve en artistieke projecten in Plantentuin Meise. We herinneren hem als een vrije en nieuwsgierige geest, altijd bereid om buiten de gebaande paden te treden. Via zijn boeken en via projecten zoals Le Radeau des Cimes (het ‘luchtvlot’ waarmee hij over de kruinen van het regenwoud scheerde) wist hij met grote passie de schoonheid en complexiteit van de plantenwereld over te brengen.
Zijn inzet voor oerbossen, zijn diep respectvolle blik op al wat leeft en zijn vermogen om te blijven verwonderen zullen ons werk blijvend inspireren.
Om zijn ideeën en projecten verder te laten leven, kan u de vereniging steunen die hij oprichtte en die zich inzet voor het creëren van een oerbos in West-Europa: https://www.foretprimaire-francishalle.org
Foto: Francis Hallé op bezoek in Plantentuin Meise in 2015, naast onze administrateur-generaal Steven Dessein.